Dijital dünyada yılların verdiği deneyim ve sayısız başarı ile hizmetinizdeyiz.

İletişim Bilgilerimiz

Telefon & WhatsApp

0544 719 09 19

İnsanların internet ortamında ürün veya hizmet satın almasına E-Ticaret yani elektronik ticaret denilmektedir. E-Ticaret, günümüzde çok yaygın olan bir ticaret türü olup ülkemizde yüz binlerce firma internetten satış yapmaktadır.

E-Ticaret, internet üzerindeki farklı kanallar aracılığıyla yapılmaktadır. Siz de eğer e-ticaret yapacaksanız aşağıdaki kanallardan en az birini, dilerseniz de hepsini kullanarak ürünlerinizi insanlara ulaştırabilir ve yeni müşteriler edinebilirsiniz.

E-Ticaret’te belli başlı kanallar şunlardır;

  • Kendinize ait ürün ve hizmetlerinizin sergilendiği web siteleri
  • Facebook, Instagram vb. hedef kitlenizin bulunduğu sosyal medya platformları
  • Hepsiburada, N11, Gittigidiyor gibi satıcıların ürünlerini sergileyebildikleri pazar yerleri

Kendinize ait bir web sitesi üzerinden e-ticaret yapmak

Kendinize ait bir web sitesinde ürün ve hizmetlerinizi satmak için öncelikli olarak ürün ve hizmetlerinizi sergileyebileceğiniz size ait bir web sitesine ihtiyacınız vardır. www. ile başlayan bir alan adı (domain) alıp e-ticaret uyumlu bir web sitesi kurulması gerekmektedir. Ardından web sitenizi hedef kitleniz yani potansiyel müşterilerinizin ziyaret etmesi için çalışmalar yapılması gerekmektedir.

Sosyal medya üzerinden e-ticaret yapacağınız durumlarda dahi mutlaka kendinize ait bir e-ticaret sitesinin olması gerekmektedir. Çünkü sosyal medyada ürün ve hizmetlerinizi ulaştıracağınız kişiler siz ve sunduklarınız hakkında detaylı bilgi almak için genellikle web sitenizi ziyaret eder ve buradaki izlenime göre satın almaya karar vermektedir. Aksi takdirde sosyal medyada bir zaman ve maliyet harcayarak ulaştığınız birçok potansitel müşteriniz firmanız ve ürünleriniz hakkında detaylı bilgiye ulaşamadıkları için satın alma işlemini gerçekleştirmeyecektir.

Potansiyel müşterileriniz genellikle aşağıdaki kanallar aracılığıyla e-ticaret sitenize ulaşabilirler.

  • İnsanların Google vb. arama motorlarını kullanarak ürün ve hizmetlerinizi aradığında karşılarına çıkarak
  • Facebook, instagram vb sosyal medya platformları üzerinden web sitenizin ve e-ticaret sitenizdeki ürünlerin, hizmetlerin linklerini tıklamalarını sağladığınızda
  • E-Ticaret sitenizdeki ürün ve hizmetlerin linkini e-posta, sms, whatsapp vb. olarak insanlara ulaştırdığınızda

Yani e-ticaret sitenizi kumak, ürün ve hizmetlerinizi orada insanlara sunmak siteniz üzerinden satış yapmanız için kesinlikle yeterli değildir. Siz isterseniz rakiplerinize göre en uygun fiyatı verin, en kaliteli ürün ve hizmeti sunun, insanlar sizlere ulaşamayacağı için bundan haberleri olmayacak ve ulaştıkları firmalardan (rakiplerinizden) satın alma işlemini gerçekleştireceklerdir.

Optilay Digital olarak E-Ticaret sektöründeki yılların verdiği tecrübe ile E-Ticaret’te başarılı olmanız için gereken tüm alt yapıya sahip olmakla birlikte ürün ve hizmetlerinizin insanlara ulaşması için gereken tüm çalışmaları profesyonel bir şekilde gerçekleştiriyoruz. Yalnızca e-ticaret sitenizi kurmakla kalmıyor ilk satışınızı gerçekleştirmekten başlayıp satışlarınızın sürekli artı yönde yükselmesi için gerekli dijital pazarlama danışmanlık hizmetini sağlıyoruz.

Sizler de bir e-ticaret fikrine sahipseniz bizlere aşağıdaki iletişim bilgilerimizi aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Sektörünüzle ilgili analizleri yapıp e-ticaret konusunda nasıl başarılı olacağınıza dair bir yol haritası çizin sizlere dönüş yapalım.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir